Masz zmarszczki na szyi? Poznaj 4 sposoby na ich usunięcie!!!

fot.: fotolia

Pomarszczona szyja nie musi być objawem starości. Zaniedbanie pielęgnacji szyi powoduje zwykle jej przedwczesne pomarszczenie się.


Pierwsze zmarszczki należy bardzo energicznie zwalczać, by nie zmieniły się w głębokie bruzdy. A oto propozycje jak sobie z nimi poradzić prostymi domowymi sposobami:

1. Przemienne kompresy na wzmocnienie szyi

Dobrym sposobem na wzmocnienie muskulatury szyi są przemienne kompresy: tetrową pieluszkę namaczamy trzy razy z rzędu w gorącej i raz w zimnej wodzie i za każdym razem owijamy nią ciasno szyję.

2. Maseczki ziołowe na ożywienie szyi

Do odświeżenia, ożywienia i wzmocnienia umięśnienia szyi przyczyniają się również maseczki ziołowe.

Dwie garście świeżych świeżych lub suszonych ziół należy zalać 0,75 litra wrzącego mleka i odstawić na kilka chwil do naciągnięcia. Możemy użyć do tego celu rozmarynu, zielonej pietruszki lub rzeżuchy wodnej. W odcedzone mleko zanurzamy ręcznik i tak gorący jak tylko możemy wytrzymać, owijamy ciasno dookoła szyi. Zdejmujemy jak tylko ostygnie i nacieramy szyję odrobiną kremu do ciała lub olejkiem z zarodków pszennych.

3. Łupiny ogórka najlepszy środek napinający skórę

Za dobry środek napinający skórę i przeciwzmarszczkowy uchodzą też łupiny ogórka, krojone wzdłuż na długie pasy. Najzręczniej ułożyć długie obierki ciasno na ręczniku i owinąć go dookoła szyi niczym wysoki kołnierz.

4. Olejki przeciwdziałają zmarszczkom

Dobrymi i sprawdzonymi środkami przeciwdziałającymi zmarszczkom na szyi są olejki z awokado i z kiełków pszennych. Stosujemy je w formie okładu na noc: lekko podgrzany olej nakładamy obficie na szyję i kark przykrywając chusteczką kosmetyczną i zawijać całość miękką ściereczką, by nie zatłuścić pościeli.

Mając już zmarszczki powinniśmy stosować powyższe zabiegi jak najczęściej. A jeśli chcemy zapobiegać poswataniu zmarszczek na szyi to stosujemy zabiegi dwa razy w tygodniu, ponieważ są znakomitym środkiem zapobiegawczym!

 

 

 

Jedno przemyślenie na temat “Masz zmarszczki na szyi? Poznaj 4 sposoby na ich usunięcie!!!”

  1. ~Bogna pisze:

    Niesamowity blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>